Chyba każda kobieta przyzna, że odpowiednio dopasowana sukienka może przykuć uwagę każdego. Jednocześnie, niewłaściwy jej dobór – niesie za sobą konsekwencje w postaci na przykład optycznego skrócenia sylwetki czy przypadkowego „wyciągnięcia” na wierzch nadprogramowych kilogramów. Jak wybierać długie sukienki, by prezentować się świetnie?

Postaraj się określić swój typ sylwetki

Najbardziej podstawową kwestią, na która musisz zwrócić uwagę przed zakupem sukienki, jest Twój typ figury. Może bowiem okazać się, że nawet jeśli podobają Ci się sukienki o kroju syrenki – nie muszą one wcale pasować do Twojej figury. W takiej sytuacji niestety może okazać się, że zamiast przykuwać uwagę nienagannym wyglądem – jest zupełnie odwrotnie.

Każdy typ sylwetki wygląda dobrze w nieco innym kroju, bowiem każdorazowo dąży się do pokreślenia nieco innej części ciała. I tak, przykładowo, kobiety o figurze typu gruszka – z reguły chcą podkreślić piękne, smukłe ramiona i (opcjonalnie) biust. W tym celu warto zdecydować się na krój rozszerzany ku dołowi, niekoniecznie odcinany pod biustem, choć również na taki można się zdecydować. Aby przykuć uwagę do ramion – dobrze jest wybrać dekolt typu łódka. W celu zwrócenia uwagi na biust – zdecydowanie lepszym wyborem jest dekolt kopertowy lub w serek.

Jak widać, każdy z typów figury charakteryzuje się nieco innym wyglądem. Dlatego też przyjrzyj się sobie dokładnie w lustrze – w ten sposób znajdziesz odpowiedź na pytanie, w jaki sposób wybierać długie sukienki, by oszałamiać wyglądem.

Kolorystyka ma znaczenie

Oczywiście, również odpowiedni dobór kolorystyczny sukienki ma ogromne znaczenie. Jest tak nie tylko z uwagi na to, że niektóre kolory mogą nadmiernie „pokazywać” mankamenty sylwetki, ale także przez wzgląd na konieczność dopasowania kreacji do karnacji.

Pierwszą kwestią, o której opowiemy, jest właśnie odpowiedni dobór kolorystyczny do sylwetki. Nie będzie zapewne zaskoczeniem tak podstawowa wiedza, jaką jest fakt, że jasne kolory mają tendencję do bezlitosnego wskazywania dodatkowych kilogramów, a te ciemne – łaskawie ukrywają ewentualne mankamenty sylwetki. Jednocześnie, warto nadmienić, że nie każda figura „lubi” wzorzyste sukienki. Mogą one bowiem wytwarzać nadmiar wrażeń wizualnych, które niekiedy są zupełnie zbędne. Na co jeszcze zwrócić uwagę, by wyglądać dobrze każdego dnia?

Długa sukienka powinna pasować do karnacji. Panie o jasnej cerze raczej nie powinny decydować się na bardzo jasną kolorystykę sukienki – w takiej sytuacji będą prezentować się aż zanadto blado. Niestety, jasnoróżowa czy biała kreacja w połączeniu z mlecznobiałą cerą da dość anemiczny efekt ostateczny – choć z pewnością sama sukienka i kobieta osobno wyglądają świetnie. Zamiast tego, warto zdecydować się na przykład na głęboki burgund, który – w zestawieniu z intensywnym kolorem na ustach – zapewni świetny efekt końcowy.

Podobnie, kobiety o ciemnej karnacji powinny wystrzegać się dość ciemnych kreacji. Choć nie ma oczywiście nic złego w „małej czarnej”, prawdziwe piękno śniadej cery ukażą jaśniejsze, na przykład pudrowo różowe czy oliwkowozielone sukienki.

Jeśli nie masz pewności, jaki kolor będzie dla Ciebie odpowiedni, postaraj się przymierzyć kilka – możliwie różniących się od siebie – wariantów. Gwarantujemy, że nawet w sklepowym lustrze dostrzeżesz, które barwy są dla Ciebie, a których powinnaś się wystrzegać.

Długość – nie każda sukienka jest taka sama

Warto również mieć na względzie, że nie każda sukienka maxi jest jednakowej długości. Mogą one wahać się od okolic połowy łydki aż do długości sięgającej samej ziemi. W tym zakresie również warto odpowiednio dobrać do siebie sukience, pamiętając o najbardziej podstawowej zasadzie – czyli dopasowaniu jej do wzrostu.

Niskie kobiety powinny wybierać zdecydowane długości – albo mini, albo – w przypadku długiej sukienki – taką sięgającą do okolic kostek. Wszelkie półśrodki optycznie skrócą sylwetkę. Z klei wysokie kobiety – mogą z powodzeniem wybierać rozwiązania skrajnie długie lub średnie – bowiem będą w nich wyglądać świetnie.

— 10 października, 2020