Botki sznurowane pojawiły się w sklepach już kilka lat temu. Na początku panie dość niepewnie do nich podchodziły, gdyż nie do końca wiedziały, jak i z czym je nosić. Teraz, producenci wypuszczają coraz więcej ciekawych modeli, które wyróżniają się bardzo ciekawym designem, mnóstwem kolorów i wzorów oraz bardzo dobrym materiałem. Wiele kobiet przekonało się, że takie buty są wygodne i niesamowicie komfortowe. Ponadto, można z nimi stworzyć mnóstwo różnorodnych stylizacji, w których grają one główną rolę. Czy warto więc je kupić? Na jakie botki najlepiej jest zwrócić uwagę, a jakich kompletnie unikać? Co sądzą o tym modelu projektanci obuwia i styliści modowi? Zapraszam poniżej. Naprawdę warto.

Buty na kilka sezonów

Botki sznurowane skórzane lub zamszowe zachwyciły kobiety tym, iż można je nosić nie tylko porą jesienną, czy zimową, ale nawet wiosną i latem. Trzeba jednak umieć je odpowiednio łączyć z różnymi stylizacjami. Taki look zaprezentowały bowiem gwiazdy i celebrytki na całym świecie. To one bowiem wyszły pierwsze na ulice w botkach sznurowanych do szortów czy rozkloszowanych, zwiewnych, letnich sukienek. Trochę to trwało, by Polki przekonały się, że w takim obuwiu można wyglądać dobrze, jednak same coraz częściej zaczęły sięgać po tego typu wzory. 

Jak wybrać botki sznurowane, by mogły dopasować się one do wielu różnych stylizacji?

Mimo, iż są to dość odważne i rzucające się w oczy buty – nie trzeba ich się bać. Producenci tworzą naprawdę piękne, subtelne modele, w których to sznurowanie jest prawdziwą ozdobą całej stopy. Przy pięknej, kobiece stylizacji takie buty bezapelacyjnie dodają pazura oraz sprawiają, że panie czują się bardziej odważnie i seksownie. Wybierając botki sznurowane czarne skórzane lub zamszowe – spokojnie można je nosić do pracy do różnych eleganckich sukienek, ołówkowych spódnic, dopasowanych spodni a nawet do odpowiednio dobranych garniturów. Szczególnie młode kobiety dobrze się w tych butach czują, gdy wybierają się na randkę z partnerem, na imprezę a nawet na eleganckie przyjęcie. Do eleganckiej, wytwornej kreacji idealnie wyglądają botki sznurowane w kolorze nude, pudrowo różowym oraz w beżach. Warto postawić na taki odważniejszy look, gdyż na pewno zwróci on uwagę wszystkich.

Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

W związku z tym, iż w sklepach stacjonarnych z obuwiem oraz w równych sklepach internetowych pojawiło się coraz więcej modeli tego typu butów – panie mają w czym wybierać. Zazwyczaj dominują botki za kostkę lub odrobinę wyższe (do połowy łydki) w kolorach bieli, ecru, beżu i kości słoniowej, oraz tak popularne w ostatnim czasie botki w kolorze nude (czyli w odcieniu cielistym lub pudrowo-różowym). W zależności od gustu konkretnej kupującej, warto spojrzeć na wysokość obcasa, rodzaj zapięcia a także samo sznurowanie. Te wszystkie aspekty będą decydowały o tym, czy w danym modelu panie po prostu będą się czuły dobrze, czy też nie. Najwięcej sklepów typowo obuwniczych oraz sami projektanci proponują kobietom, by te postawiły na botki z obcasem około 10-centymetrowym. Wówczas pięknie podkreślą one nogi oraz dodają smukłości całej sylwetce. 

Botki ozdobne

Oprócz wspomnianych klasycznych wersji, w wielu sklepach można znaleźć modele typowo „imprezowe”. Wszelkie cekinowe, błyszczące oraz wzorzyste wzory świetnie sprawdzą się na sylwestra, na wesele, karnawał a nawet na imprezę w pracy. Takie botki mogą być wyposażone w wiele efektownych dodatków. I tu można znaleźć ciekawe modele z delikatnymi kwiatkami, cekinami, ćwiekami, frędzlami czy piórkami. Ozdobne obcasy również są na topie, więc panie chętnie sięgają po złote czy srebrne szpilki w bardzo niestandardowych kształtach. 

Ja widać z powyższego, takie botki sznurowane – https://arturovicci.pl/botki-damskie/sznurowane naprawdę mogą być bardzo efektowne i ciekawe. Wielu paniom poleca się, by zwróciły uwagę na ten model w sklepie, gdyż te buty potrafią nieźle zaskoczyć i „namieszać” w kobiecej garderobie. Dużym ich plusem jest cena – można je bowiem kupić już od około 150 zł do 400 zł ( w zależności od producenta, materiału wykonania i konkretnego modelu).

— 8 listopada, 2020