Płaskie botki w codziennych stylizacjach

Kolor kupowanych botków dobrze jest dopasować do pozostałych elementów garderoby. Kilka par botków damskich płaskich w różnych kolorach pozwala na większą swobodę w tworzeniu codziennych stylizacji. Oprócz koloru to ich wygoda i komfort noszenia ma decydujące znaczenie. Warto zwrócić uwagę, by botki używane codziennie, szczególnie zimową i jesienną porą, były płaskie lub z lekkim obcasem na odpowiednio grubej podeszwie. Stopa się nie męczy, a poruszanie jest zdecydowanie sprawniejsze.

Idealne nie tylko do spodni

Botki damskie płaskie pasują niemal do każdej stylizacji. Z przyzwyczajenia ubiera się je, gdy nastają chłodniejsze dni, do spodni. Z ocieplanymi getrami lub rurkami płaskie botki rzeczywiście komponują się dobrze. Świetnie wyglądają też w zestawieniu z sukienkami i spódnicami. Botki płaskie z cholewką za kostkę najlepiej dopasować do sukienek i spódnic przed kolano, by optycznie nie skracały nóg.

Z płaszczem, kurtką lub kardiganem

Wiosną do kardiganu elegancko wyglądają zamszowe botki damskie płaskie. Jeżeli będą miały cholewkę za kostkę to spodnie powinny być przylegające i wpuszczone do środka. Kolorystyka botków może być dowolna. Do długiego szarego lub czarnego płaszcza świetnie wyglądają sneakersy lub botki militarne, z reguły w czarnym kolorze. W tej stylizacji dobrze czują się szczególnie młode kobiety. Dobierając kurtkę do płaskich botków można pomyśleć o ciekawym połączeniu kolorystycznym. Do czarnej kurtki czerwone lub granatowe botki będą wyglądały oryginalnie.

— 5 lutego, 2021