W kwestii najpopularniejszych obecnie typów obuwia damskiego na przejściowe okresy w roku – jesień i wiosnę – niezmiennie królują botki. Widuje się je jednak najczęściej w klasycznej czerni czy bezpiecznych brązach. Jeśli poszukujesz bardziej odważnej, przyciągającej wzrok propozycji, postaw na stylowe botki czerwone, które ożywią ubiór i dodadzą stylizacji nutkę ekstrawagancji.

Kobieca elegancja i drapieżność w jednym

W kompozycji z dopasowanymi spodniami, botki czerwone będą świetną propozycją na co dzień jako dodatek niewymagający, lecz jednocześnie ożywiający strój. Połączone z ramoneską stworzą z kolei odważny, choć wciąż niezobowiązujący zestaw z rockowym pazurem i pewną dozą kobiecej drapieżności. Sprawdzą się równie świetnie w bardziej wyszukanym wydaniu – krótkiej spódnicy dodadzą seksapilu i w takim zestawie niewątpliwie będą przyciągać wzrok, z kolei dobrane do długiej spódnicy uczynią stylizację oryginalną i ekstrawagancką, nadając jej artystycznego zacięcia.

Płaskie czy na obcasie?

Choć stanowią propozycję mniej klasyczną i popularną niż obuwie w czerni, brązach czy beżach, nie brakuje na rynku modeli botków czerwonych utrzymanych w różnych stylach i fasonach. Jeśli celujesz w alternatywne, oryginalne stylizacje, świetnym wyborem mogą okazać się lakierowane czerwone workery. Opcją odpowiednią dla wielbicielek klasyki w nowoczesnym wydaniu mogą okazać się superwygodne i uniwersalne skórzane płaskie botki o kroju sztybletów lub bardziej wyszukane krwistoczerwone botki na szpilce. Jako propozycja łącząca wymienione cechy, na uwagę zasługują botki na słupku, które sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i do eleganckich kreacji.

— 11 marca, 2021