Święta, urodziny, wesela, przyjęcia – w kalendarzu nie brakuje ważnych dat. Takie okazje wymagają też oczywiście odpowiednich przygotowań, dotyczących również dziecięcej garderoby. Dobrze więc mieć odłożonych w szafie kilka, różnych eleganckich zestawów dla dziewczynki, które sprawdzą się właśnie podczas takich uroczystych wydarzeń. Co dokładnie warto posiadać?

Nie tylko sukienki – tiulowe spódniczki

Spódniczki z tiulu dla dziewczynek

Elegancka odzież dziewczęca to nie tylko sukienki. Oczywiście dobrze byłoby wyposażyć dziecko w co najmniej jedną, „wyjściową” kreację, ale trzeba przy tym pamiętać, że sukienki są znacznie mniej funkcjonalne od spódniczek – szczególnie jeśli są to spódniczki z tiulu dla dziewczynek. Bogato zdobiona sukienka będzie bowiem odpowiednia tylko przy najbardziej uroczystych okazjach, jak np. wesele. Przy pomocy spódniczki można z kolei wykreować wiele, rożnych stylizacji, które sprawdzą się również na co dzień – np. do przedszkola. Wystarczy tylko wiedzieć, w jaki sposób dobrać do niej pozostałe elementy garderoby.

Koszule i bluzki dla małych elegantek

Spódniczka z tiulu dla dziewczynki nabierze najbardziej uroczystego charakteru, jeśli strój uzupełni koszula lub koronkowa bluzka. Sam tiul jest już bardzo efektowny, dlatego górna część garderoby powinna być raczej skromna i stonowana. Jeśli zaś chodzi o kolory, można postawić na mocny kontrast (np. granatowa spódniczka z tiulu i biała bluzka) lub różne odcienie tej samej barwy (np. ciemny i pudrowy róż). Na nogi najlepiej zaś ubrać dziecku cienkie rajstopy. W codziennych stylizacjach, taka spódnica tiulowa może być ubrana do nawet zwykłego t-shirtu i getrów – w jednolitym kolorze. Wygodnie i bardzo modnie. Wiele ciekawych rodzajów ubrań dziewczęcych z tiulem można sprawdzić na MyPrinsess.pl.

— 3 kwietnia, 2021