Minimalistyczna szafka z butami – na co warto postawić?

Wiele kobiet uwielbia nie tylko nosić, ale wręcz kolekcjonować buty. Ta tendencja nie dotyczy jednak wszystkich i często bywa zmienna, bo podobnie jak wiele innych rzeczy podlega nieubłaganym regułom kapryśnej mody. W ostatnim czasie można zaobserwować trend minimalizmu. Wprowadza się go w różne sfery życia (nie tylko materialne). Znajduje on również zastosowanie w komponowaniu garderoby oraz akcesoriów (w tym butów). 

Na każdą stopę i okazję

W związku z powyższym kobiety coraz częściej dążą do stworzenia tak zwanej szafy kapsułowej, czyli takiej, która zawiera określoną, niewielką liczbę rzeczy chętnie noszonych, rzeczywiście potrzebnych oraz uniwersalnych względem siebie. Tego typu porządek warto zaprowadzić także w noszonym obuwiu – dobrze jest postawić na klasyczne typy butów, pasujące do wielu stylizacji, a przede wszystkim wygodne. To jak się okazuje idealny opis balerin skórzanych

Prostota i kobiecość

Mniej znaczy więcej – to znane stwierdzenie, które warto stosować w wielu dziedzinach życia. W przypadku butów dobrze jest postawić na te, które są komfortowe w użytkowaniu i cechują się dobrą jakością. Dlatego też w szafie każdej kobiety mile widziane powinny być baleriny skórzane. Ich płaska podeszwa pozwala nosić je również na co dzień. W tego typu obuwiu można podbiec do uciekającego tramwaju nie martwiąc się o ewentualne skręcenie kostki lub utknięcie w bruku jak to mogłoby mieć miejsce w przypadku wysokich butów. Ponadto są niesamowicie kobiece i zgrabne, a także dodają lekkości całej stylizacji. Jeśli wykonane są ze skóry to można liczyć, że posłużą wiele lat i nie otrą nawet najdelikatniejszych stóp.

Nieprzemijający must have w każdej szafie

Tworzenie szafy kapsułowej w kontekście butów powinno uwzględniać nie tylko indywidualne preferencje, ale także tryb życia czy rodzaj wykonywanej pracy. Jednakże jak zwykło się mówić dolary przeciwko orzechom, że skórzane baleriny to typ obuwia, który sprawdzi się u każdej kobiety.

— 13 kwietnia, 2021