Trening to czynność wyciskająca z każdej kobiety siódme poty. Nie ważne, jaką dyscyplinę uprawiasz, każdy sport ulepsza Twoje ciało i organizm. Jednak aby efekty były zadowalające i przyszły jak najszybciej należy się odpowiednio przygotować do każdej aktywności fizycznej. Właściwy sportowy strój damski to podstawa. Sprawi on też, że poczujesz się pewniej i będziesz gotowa do działania. Z jakiego materiału wykonany jest taki strój?

Rodzaje tkanin i ich cechy

Najczęściej używanym materiałem do produkcji strojów sportowych damskich jest poliester. Spowodowane jest to szeregiem jego zalet. Poliester posiada niski wskaźnik wchłaniania wilgoci, jest odporny ja ścieranie, działanie promieni słonecznych i pleśń. Jest on także bardzo wytrzymały, nie traci swoich właściwości pod wpływem kurczenia lub rozciągania. Kolejnym wartym uwagi materiałem jest propylen. Jego grubość jest nieco większa od poliestru, jest doskonałym izolatorem termicznym, a jego włókna nie pochłaniają wilgoci. Do produkcji niektórych rodzajów odzieży stosuje się także nylon. Odporny na gniecenie, szybkoschnący, wytrzymały, a także odporny na grzyby i pleśń. Natomiast ubrania wykonane z bawełny są lekkie, przewiewne oraz bezpieczne dla skóry alergicznej. 

Na jaki materiał powinnaś postawić? 

Wszystko zależy od typu dyscypliny, jaką trenujesz. Do pilatesu, jogi lub lekkiego joggingu wystarczy bawełna. Ubrania wykonane z polipropylenu, jaki i poliestru doskonale nadają się do treningu siłowego, intensywnego biegania czy wspinaczki. Nylon stworzony jest do sportów takich jak pływanie. 

— 10 maja, 2021