W szafie miłośniczek i miłośników klasyki absolutnie nie może zabraknąć oksfordek. Choć oksfordki wywodzą się pierwotnie z mody męskiej, podbiły one serca pań na całym świecie. Buty oxfordy damskie to prawdziwa klasyka, która świetnie sprawdza się w miejskiej dżungli. Co więcej posiadaczki oksfordek mogą stworzyć naprawdę ciekawe stylizacje z ich użyciem.

Oksfordki damskie – ponadczasowa klasyka

Choć oksfordki kojarzą nam się głównie z klasycznymi, eleganckimi stylizacjami, warto pamiętać, że dzisiejsza moda lubi niekonwencjonalne połączenia. Oznacza to, że oksfordki nie są już tylko butami do garnituru, ale świetną propozycją pasującą do wielu różnych stylizacji. Co więcej w sklepach możemy znaleźć naprawdę szeroki wybór tego typu obuwia. Bez problemu znajdziemy oksfordki na platformie, na obcasie, w wersji wkładanej lub wiązanej. Oksfordki są najczęściej produkowane ze skóry, a kolorem dominującym jest oczywiście czerń. Niemniej jednak bez problemu znajdziemy oksfordki w kolorze brązowym, a nawet czerwonym czy żółtym.

Klasyczne stylizacje z oksfordkami

Choć oksfordki prezentują się naprawdę świetnie w wielu różnych zestawieniach, nie można zapominać, że stanowią one punkt centralny stylizacji klasycznych. I wcale nie chodzi tu jednie o modę męską, ale także modę dla pań. Prosta koszulowa sukienka czy damski garnitur w połączeniu z klasycznymi oksfordkami, potrafią stworzyć naprawdę ciekawy efekt.

— 8 lipca, 2021