W każdej szafie powinna znaleźć się stylizacja, którą będzie można wybrać w dzień pełen wyzwań i być pewnym, że nie przysporzy problemów. Czym takie rzeczy powinny się charakteryzować? Przede wszystkim mają być wygodne, to znaczy nie obcierać, nie podciągać się, nie opinać (jeśli oczywiście tego nie lubimy). Często w takich przypadkach odrzucamy rzeczy, które zwracają na siebie zbyt dużą uwagę. Te w neonowych kolorach, z dużymi rozcięciami czy w zobowiązujących fasonach, nie sprawdzą się najlepiej w dniu, kiedy chcemy odpocząć i swobodnie przemknąć niezauważeni. Co więc wtedy wybrać?

CASUALOWA SUKIENKA – CO TO?

Sukienki mają różne wzory i fasony. Casualowe sukienki to takie, które łączą szyk z wygodą. Nie ma jednej definicji dotyczącej takich sukienek. W tej kategorii znajdziemy zarówno modne falbanki w kwiaty, jak i oversizowe sukienki-dresy. Kolory również są indywidualnym wyborem. Tak naprawdę granice warto ustalić samodzielnie, według własnych preferencji.

sukienki casualowe

CASUALOWA SUKIENKA – DLACZEGO?

Jednym z pierwszych argumentów jest to, że z łatwością można je dobrać na każdą pogodę, co pozwoli nam uniknąć kompletowania innej stylizacji – sukienka ma to do siebie, że jest strojem jednoelementowym, co oszczędzi nam czasu. Z drugiej strony staje się ona prawdziwym elementem „basic” w naszej szafie, prostym, wygodnym elementem będącym bazą do modowych eksperymentów. Możemy ubrać do tego parę adidasów i dżinsową kurtkę, ale też sandałki i palto, wszystko jest dozwolone, możemy dobrać to, w czym czujemy się najlepiej. Casualowa sukienka będzie świetnym elementem garderoby, jeśli często się spieszysz, jesteś zabiegana, lubisz modę, ale też cenisz sobie luz i wygodę.

— 24 lipca, 2021