Impreza sylwestrowa każdorazowo jest ważnym wydarzeniem towarzyskim, dlatego też kreacja na tą okazję powinna być nie tylko dopasowana do jej właścicielki ale ma za zadanie zapierać dech w piersiach oraz zachwycać. Sukienki na sylwestra powinny być wygodne ale jednocześnie stylowe. Warto dobrać je nie tylko do charakteru imprezy ale też własnej figury.

Idealna sukienka na sylwestra – czyli jaka?

sukienka na sylwestra

Niesłabnącą popularnością cieszą się sukienki na sylwestra z cekinami, w stylu lat 70 oraz 90 ubiegłego wieku. Na co dzień cekiny wyglądają dość odważnie i ekstrawagancko, jednak w noc sylwestrową warto postawić na odrobinę szaleństwa. Z uwagi na to, że cekiny same w sobie są ozdobą, dobrym rozwiązaniem jest wybór sukienki o prostym kroju, w kształcie tuby lub litery A, bez zbędnych falban oraz przeszyć. Dobrze prezentują się tez długie, lejące suknie. Popularne są także sukienki z odkrytymi ramionami lub plecami. Odkrywając te części ciała warto zdecydować się na sukienki o kroju tuby lub w kształcie syrenki. Popularne są także sukienki z brokatem, jednak warto pamiętać, że w tym przypadku nie należy przesadzać z ilością dodatków.

Jak dopasować sukienkę do typu figury?

Panie posiadające figurę klepsydry mogą z powodzeniem zdecydować się na każdy model sukienki. Osobom posiadającym szersze biodra oraz masywne uda poleca się sukienki na sylwestra, które odwracają uwagę od problematycznych części ciała. Typ gruszki dobrze prezentuje się w kreacjach z bufiastymi rękawami, ozdobnym dekoltem czy rękawem na jedno ramię. Panie o figurze przypominającej jabłko powinny zdecydować się na kreacje o kroju trapezu. Warto unikać modeli z dużym dekoltem oraz mocno dopasowanych sukienek.

— 9 sierpnia, 2021