Coraz więcej sklepów przenosi się do internetu. Trudno się temu dziwić, bo wiele wskazuje na to, że większość klientów preferuje właśnie taką formę zakupów. Warto jednak przyjrzeć się jej bliżej i upewnić się, czy można bezpiecznie kupować fajne sukienki przez internet?

Prawo do zwrotu

Legalnie działający sklep z sukienkami zawsze akceptuje prawo do zwrotu ubrań, które były nienoszone i nieużywane. Zgodnie z przepisami zwrotu można dokonać w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Niektóre sklepy jednak wydłużają ten termin i umożliwiają zwrot w terminie 30, a nawet 90 dni. Dzięki temu możesz kupić kilka różnych ubrań, przymierzyć je w domu, upewnić się, czy pasują i dopiero wtedy zadecydować o tym, czy chcesz je zatrzymać, czy wolisz je odesłać. Może się okazać, że piękne sukienki ze zdjęć wcale nie spodobają Ci się w rzeczywistości, albo ich kolory będą trochę inne niż na ekranie komputera i nie będą pasowały Ci do reszty garderoby. To żaden problem. W takim wypadku musisz po prostu dokonać zwrotu.

Legalnie działające firmy

By mieć pewność, że zakupy są bezpieczne, powinnaś kupować wyłącznie w sklepach, które są prowadzone przez legalnie działające firmy. W każdym sklepie znajdują się dokładne dane sprzedawcy, więc łatwo możesz sprawdzić, jakimi opiniami cieszy się w internecie. Wystarczy kilka chwil, żebyś przekonała się, czy przesyłki z danego sklepu docierają do klientów i w jakim czasie to robią. Bardzo ważne jest, żebyś przed przelaniem pieniędzy zawsze sprawdziła, czy sklep z sukienkami rzeczywiście funkcjonuje i czy ktoś o nim wcześniej słyszał. Jeśli nie jesteś pewna, a strona internetowa sklepu nie wzbudza Twojego zaufania, to wybierz płatność za pobraniem. Nigdy nie przelewaj pieniędzy, jeśli nie jesteś pewna, że sklep działa legalnie. To bardzo proste rozwiązanie, by zakupy fajnych sukienek nie zmieniły się nagle w stratę pieniędzy i powód do zmartwień. Oszustwa internetowe są na bieżąco tropione przez odpowiednie służby, ale w Sieci powinnaś być zawsze ostrożna.

— 18 września, 2021