Eleganckie kozaki na słupku spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z wysokiej jakości materiałów. Od użytych materiałów zależy nie tylko żywotność butów, ale również ich design i komfort chodzenia.

Gładka i lakierowania skóra

W obecnym sezonie największym zainteresowaniem cieszy się gładka skóra. Nowoczesne kozaki na słupku z niej wykonane wyróżniają się delikatną powierzchnią z małymi wgłębieniami. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać buty matowe lub z połyskiem. Lakierowana skóra wyróżnia się z kolei całkowicie gładką i połyskową powierzchnią. Pamiętać należy jednak o tym, że kozaki wykonane ze skóry lakierowanej są podatne na mechaniczne uszkodzenia, dlatego też należy zachować szczególną ostrożność. Lakierowana skóra nie radzi sobie także najlepiej w czasie mrozów i wilgoci.

Rewelacyjny nubuk

kozaki za kolano na słupkuNowością na rynku są kozaki na słupku wykonane z nubuku. Jest to charakterystyczna skóra, która w dotyku do złudzenia przypomina brzoskwinię. Niestety na skórze nubukowej zostają ślady palców i wielu innych przedmiotów. Aby rozwiązać ten problem warto skorzystać z pomocy specjalnej szczotki do skóry. Wysokiej jakości nubuk jest w dzisiejszych czasach najlepszą alternatywą dla zwykłego weluru.

Kozaki ze skóry podkładowej

Wielu renomowanych producentów oferuje swoim klientom kozaki ze skóry podkładowej. Z tego rewelacyjnego materiału produkuje się nie tylko wytrzymałe podeszwy. Wyróżnić warto także skórę warstwową, która może pochwalić się dużą wytrzymałością i łatwością w utrzymaniu czystości.

Wszystkie te materiały znajdziemy w dobrej jakości w sklepie Zapato, tanie kozaki na słupku w różnych rozmiarach, stylach i kolorach, to asortyment który sprawia, że warto zapoznać się z ich ofertą.

— 17 października, 2021