Firma Calvin Klein to globalna marka modowa i lifestylowa. Firma została założona w Nowym Jorku, a obecnie ma siedzibę w Midtown Manhattan. W 1968 Calvin Klein założył sklep odzieżowy na Manhattanie. Pierwszy pokaz mody Kleina odbył się w 1973 roku i obejmował asortyment projektów unisex. W 1994 roku Calvin Klein zaprezentował swój zapach – CK1 – odnosząc wielki sukces. CK1 stał się pierwszym najlepiej sprzedającym się designerskim zapachem w Stanach Zjednoczonych

Z czego słynie marka Calvin Klein?

Marka Calvin Klein znana jest z kultowego stylu i wysokiej jakości galanterii skórzanej. Skóra jest bogata i trwała, a jednocześnie miękka. Styl jest elegancki i prosty, z kilkoma wzorami, które można zobaczyć w całej linii.

Paski i portfele marki Calvin Klein zostały zaprojektowane w minimalistycznej estetyce. Paski są czarne i mają pasek w poprzek klamry, a portfel wykonany jest z czarnej skóry z czerwonym paskiem na brzegach.

Calvin Klein ma charakterystyczny styl w swoich T-shirtach. Mają długie rękawy z prostą linią od ramienia do mankietu rękawa i białym lub czarnym logo z wybranej strony. Posiadają również małą metkę z logo Calvina Kleina. Koszule wykonane są z grubszej, cięższej tkaniny, która jest bardziej miękka w dotyku. Materiał jest w większości czarny.

calvin klein

Bielizna popularnym produktem modowej marki

Materiały i design bielizny Calvin Klein to połączenie wyjątkowo miękkiego i gładkiego jedwabiu, gładkiej satyny i miękkiej mikrofibry. Miękkość w dotyku jest tworzona przede wszystkim przez tkaninę z mikrofibry, która ma bardzo cienkie, puste w środku włókna, które są rozmieszczone blisko siebie. Rezultatem jest miękka powierzchnia, która jest gładka w dotyku. Tkaniny jedwabne i satynowe mają połyskujące właściwości, które nadają im luksusowy charakter.

— 11 grudnia, 2021