Sweterek damski to absolutny must have każdej kobiecej garderoby. Swetry damskie cechują się bowiem niezwykłą uniwersalnością, która pozwala komponować je zarówno z eleganckimi spodniami, jak i sportową spódnicą. Poza tym, sweterki damskie tego typu mogą z powodzeniem stanowić element zarówno wiosennej, jesiennej, jak i zimowej stylizacji. Sprawdzą się również doskonale w czasie chłodnych letnich wieczorów.

Na co należy zwracać uwagę, wybierając sweterki damskie?

Jak wspomniano powyżej, sweterek damski cechuje się dużą uniwersalnością, która umożliwia zestawianie go z różnorodnymi elementami garderoby. Aby jednak mógł on idealnie podkreślać walory sylwetki właścicielki, powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów i uszyty w staranny sposób. Poza tym, musi on cechować się odpowiednim fasonem, który koresponduje z typem sylwetki kobiety.      

Jakie typy sylwetki można wyróżnić?

Wyróżnić można kilka podstawowych typów kobiecej sylwetki, w tym: klepsydrę, jabłko oraz gruszkę. Ubrania powinny być zatem dobierane w zależności od kształtu ciała. W ten bowiem sposób podkreślone mogą bowiem zostać walory sylwetki oraz ukryte jej ewentualne niedoskonałości.   

Jakie swetry powinny wybierać kobiety o kształcie klepsydry?

Ten typ sylwetki cechuje się wąską talią, pełnym biustem oraz dość szerokimi biodrami i dużym biustem. W tym wypadku kobiety wybierając ubrania powinny dążyć do optycznego wydłużenia szyi. Polecane są zatem swetry z dekoltem w kształcie litery „V” wykonane z dobrych jakościowo materiałów podkreślających walory sylwetki. Kobiety w typie klepsydry powinny jednak unikać golfów oraz swetrów z dekoltem w owalnym kształcie, który optycznie skraca szyję oraz powiększa górną partię ciała.        

Jakie swetry powinny wybierać kobiety o kształcie jabłka?

W przypadku tak zwanych jabłek konieczne jest dążenie do optycznego wyszczuplenia sylwetki. Ubrania, w tym swetry, powinny być zatem pobawione nadmiaru zdobień, wzorów czy poprzecznych pasków. Idealne swetry powinny mieć nieco dłuższy fason oraz dekolt w kształcie litery „V”.

Jakie swetry damskie powinny wybierać kobiety o kształcie gruszki?

Sylwetki o kształcie gruszki cechują się szerokimi biodrami oraz stosunkowo szczupłą górną partią ciała. W tym wypadku konieczne jest zatem nadanie sylwetce odpowiednich proporcji poprzez wybór swetrów, które są bogato zdobione falbanami czy haftami. Godny polecenia sweterek damski powinien sięgać do linii bioder i może posiadać golf lub owalne wykończenie dekoltu.

— 12 lutego, 2022