W różnorodności krojów i fasonów biustonoszy oferowanych przez sklepy z bielizną z łatwością można się pogubić, już nie wspominając o rozmiarówce, która często różni się nawet w obrębie modeli pochodzących z jednego sklepu. A od dobrego doboru biustonosza zależy nasz wygląd i samopoczucie, a nawet stan kręgosłupa. Poznaj kilka porad, jak wybrać biustonosz, który w pełni spełni swoje zadanie.

Rozmiary i fasony

Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru, ponieważ to główny czynnik wpływający na to, czy biustonosz będzie wygodny i spełni swoje zadanie. Nie należy sugerować się rozmiarem tych biustonoszy, które już mamy, zwłaszcza jeśli są innej marki. Często też różne kroje pasują na nas w różnych rozmiarach, ponadto poszczególne fasony różnią się takimi rzeczami jak rozstaw miseczek, podtrzymanie czy grubość miseczek, mniej lub bardziej podkreślając biust. Dlatego należy sprawdzać różne fasony i rozmiary w różnych sklepach z bielizną, aż znajdzie się biustonosze dokładnie odpowiadające naszym potrzebom. Dopiero kiedy poznamy rozmiary i fasony, możemy skusić się na zakupy online czy bez przymierzania.

Materiał

Należy również zwrócić uwagę na skład materiałowy. Biustonosz przylega ciasno do skóry i często nosimy go przez cały dzień, dlatego materiał, z którego jest uszyty, powinien mieć odpowiednie właściwości. Najlepsze są bawełna, len, wiskoza i jedwab, przewiewne i przyjemne dla skóry. Jeśli chodzi o włókna sztuczne, domieszki poliamidu są dopuszczalne, jednak należy unikać poliestru. Tkaniny poliestrowe nie przepuszczają powietrza ani nie odprowadzają potu.

Poradź się braffiterki!

Jeśli nie wiesz, jak wybrać biustonosz, albo nie jesteś pewna, jaki będzie najlepszy do twojej figury, nie wahaj się i poproś o pomoc brafiterkę. W dobrych sklepach z bielizną ekspedientki zostają przeszkolone  z tego, jak dokładnie dopasowywać fason i rozmiar, tak aby był jak najwygodniejszy i subtelnie podkreślał każdą figurę. Pamiętajmy, że źle dobrany biustonosz może powodować nawet bóle pleców i sprzyjać rozwojowi wad postawy.

— 4 kwietnia, 2022