Kurtka zwana pilotką w ostatnim czasie zyskała sporą popularność i uznanie. Z zastosowania wojskowego przeszła dosyć prędko do mody codziennej. Mężczyznom bardzo spodobał się jej styl, wygoda oraz prawdziwie męski charakter. Dziś zatem przyjrzymy się bliżej tej niezwykłej kurtce.

Jaki był początek pilotek?

Pilotki po raz pierwszy pojawiły się jeszcze przed I wojną światową. Były tworzone dla potrzeb pilotów. W tamtym czasie kabiny nie były tak zabudowane jak dzisiaj. Przez to piloci musieli nadrabiać ubraniem. Tylko dzięki temu nie było im chłodno w kabinach.

Szyto różnego rodzaju ubrania, aż zaczęto korzystać ze skory końskiej. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. Dawała odpowiednią ochronę przed chłodem i deszczem, a także konieczną swobodę ruchów, co cenili sobie szczególnie piloci.

Współczesne pilotki

Pewnie zastanawiamy się, jaką wybrać kurtkę pilotkę męską z takich sklepów: https://dstreet.pl/kurtki-pilotki-meskie. Gdy spojrzymy na wybór i liczbę różnych modeli, przekonamy się, że nie tak łatwo się zdecydować. A cena nie powinna być pierwszą rzeczą, na którą zwrócimy uwagę. Szczerze, to najlepiej wybierać wyższe kwoty. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto przekonać się, że kurtka jest odpowiednia dla nas.

Przede wszystkim sprawdźmy rodzaj skóry. Jeśli zależy nam na trwałej i mocnej kurtce, powinniśmy od razu decydować się na skórę bydlęcą. Wtedy mamy pewność, że kurtka przetrwa lata. Skóra owcza jest bardziej polecana przy kobiecych pilotkach ze względu na swoją lekkość i delikatność. Za to warto unikać skóry świńskiej. Jest dosyć tania i jakością nie powala na kolana. Gdy zetrze się wierzchnia warstwa, skóra robi się od razu bardziej szorstka i brzydsza.

Podczas zakupów należy też zwrócić uwagę na dopasowanie do sylwetki i fason. Nie możemy wybierać zbyt dużych ani zbyt małych kurtek. W obu przypadkach nie będziemy mogli osiągnąć oczekiwanego efektu, a będziemy wyglądać dosyć zabawnie. Pilotka ma dobrze przylegać do ciała i sięgać do pasa.

Jeśli chodzi o kolor, to obecnie mamy naprawdę ogromny wybór. Jeśli chcemy iść w klasykę, najlepiej stawiać na czerń, zieleń i brąz. Dzięki temu możemy wyglądać na pracujących, aktywnych mężczyzn, którzy nie boją się wyzwań i chętnie biorą udział w przygodach. Jeśli kurtka będzie też wyglądać na znoszoną, dodaje to stylu.

Istotne jest też to, by zbytnio nie komplikować sobie swojego stylu, gdy chcemy go łączyć z kurtką. W najprostszej wersji wystarczy para jeansów, skórzane buty i koszula flanelowa. Lepiej postawić na coś prostego, niż potem przesadzić z nadmiernym wydziwianiem.

Nie zapominajmy też o dodatkach. Stylowy zegarek w kolorach moro, gruby szal zimą albo krawat mogą ładnie uzupełnić strój i nie będą zbytnio się wyróżniać. Najważniejsze jest przy tym odpowiednie wyczucie smaku.

Pomysły na stylizacje z kurtką lotniczą

Na początek zastanawiamy się, jak wybrać kurtkę pilotkę męską. Potem pozostaje jeszcze kwestia tego, z czym ją połączyć, by wyglądała naprawdę rewelacyjnie. Przede wszystkim pilotka pasuje do strojów casualowych oraz militarnych. Przedstawimy zatem kilka naszych propozycji:

Wełniane połączenie

Spodnie i kamizelka wykonana z grubej wełny w kratę, do tego niebieska koszula i zamszowe sztyblety. Oraz skórzana pilotka. Świetne połączenie elegancji i prostoty.

Golf i spodnie garniturowe

Spodnie można wybrać z dowolnego garnituru. Najlepiej jednak sprawdzi się ciemny (czarny, brązowy lub granatowy). Do tego golf pod szyję i pilotka. Trzeba pamiętać, że nawet piloci czasami nosili golfy. Zwłaszcza póki nie mieli jeszcze kurtek zapinanych pod samą szyję.

Krawat i dżinsy

Zwykła koszula, dopasowany krawat i dżinsy to półelegancki strój, który można założyć np. na spotkanie rodzinne lub mało formalne spotkanie. Dodatnie do tego pilotki sprawi, że styl zyska na szykowności.

Koszula dżinsowa

Koszula z materiału podobnego do dżinsu i skórzana kurtka to świetne połączenie zarówno na zwyczajne wyjście, jak i na spotkanie z kolegami.

Bluza i bojówki

Jest to najmniej elegancki strój. Militarne bojówki, bawełniana bluza, pilotka i do tego trzewiki lotnicze.

— 19 sierpnia, 2022