Idealna kurtka zimowa damska powinna być nieprzemakalna, wygodna oraz ciepła. Dobrze, jeśli wyposażona jest w kaptur, który świetnie chroni przed deszczem oraz wiatrem. 

Zakup damskiej kurtki z kapturem

W tym artykule podpowiemy, jak wybrać kurtkę z kapturem damską, która spełni twoje oczekiwania. Absolutne must have w szafie to porządna kurtka zimowa. Dotyczy to przede wszystkim kobiet, które poruszają się pieszo w chłodnych warunkach. Dobra wentylacja i utrzymanie ciepła to najważniejsze zadania kurtki zimowej. Lepiej zapłacić więcej pieniędzy, ale mieć pewność, że kurtka została uszyta z materiałów wysokiej jakości. Nawet wymagające klientki powinny być zadowolone, ponieważ wybór kurtek damskich z kapturem jest ogromny. Dokładnie przestudiuj metkę, jeśli szukasz kurtki, która posłuży ci przez lata. Przede wszystkim trzeba się dowiedzieć, z jakiego materiału jest wyprodukowana. Najpopularniejszym materiałem jest poliester, który jest sztuczny i syntetyczny. Poliester cechuje się wodoodpornością, a do tego jest bardzo tani. Z pewnością kurtki zimowe z poliestru są jednymi z najtańszych. Taki materiał nie pozwala skórze oddychać, ale świetnie zatrzymuje ciepło. Włókna poliamidowe oraz akrylowe to inne syntetyki wykorzystywane w procesie produkcji kurtek zimowych. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że mają właściwości bardzo podobne do poliestru. Należy pamiętać, że materiałem, z którego przeważnie produkowane są kurtki na zimowe jest bawełna. Z reguły jednak stanowi domieszkę, jeśli pojawia się już na metce. Bawełna nie podrażnia skóry, a dodatkowo pozwala jej oddychać. Kurtka staje się przyjemna w dotyku, jeśli wykonana jest z syntetyków z domieszką bawełny. Trzeba także podkreślić, że wtedy łatwiej się gniecie. Wiskoza jest syntetycznym zamiennikiem bawełny o podobnych do niej właściwościach. Kurtki damskie z kapturem produkowane są także z futra, które przeważnie jest sztuczne. Najczęściej z królików lub norek wykonane są klasyczne futerka, które są w 100% naturalne. Mieszanki syntetyku z prawdziwym futrem również są bardzo popularne. W trzymaniu ciepła widać znaczną różnicę między sztucznym a naturalnym futrem. Bardzo wytrzymałym materiałem, z którego produkowane są kurtki sportowe dobrej jakości jest nylon. Możesz mieć pewność, że kurtka wytrzyma więcej niż jeden sezon, jeśli wybierzesz kurtkę wykonaną z nylonu. Istotnym materiałem na zimowe kurtki jest także wełna. Pozwala skórze oddychać, ponieważ jest to całkowicie naturalny materiał. Dobre na mrozy i ciepłe są kurtki wełniane lub takie, które mają przynajmniej domieszkę wełny w składzie. Warto pamiętać, że nawet 15% dodatku wełny sprawi, że kurtka będzie cieplejsza. 

Elementy kurtki damskiej

Podstawą jest oczywiście warstwa wierzchnia w kurtce. Należy pamiętać, że to warstwa wierzchnia ma największy wpływ na wygląd kurtki. Od warstwy wierzchniej zależy, czy kurtka dobrze się układa i zapewnia ochronę przed wiatrem, wilgocią oraz zimnem. Utrzymywanie ciepła i zatrzymywanie wilgoci to bez wątpienia najważniejsze zadanie kurtki zimowej. Najpierw trzeba wybrać rodzaj wypełnienia, jeśli decydujesz się na zakup kurtki. Pierze lub puch to z reguły naturalne wypełnienie kurtek. Trzeba też dodać, że w kurtkach skórzanych najczęściej stosowana jest wełna. Najlepszymi i stosowanymi od dawna materiałami są pierze oraz puch. Naturalne wypełnienie zapewnia lepszą cyrkulację powietrza, a także dłużej trzyma ciepło. Niestety minusem jest cena, która nie należy do najniższych. Powinnaś wybrać wypełnienie syntetyczne, jeśli jesteś uczulona. Najpopularniejszą opcją jest oczywiście poliester. Najważniejszą kwestią przy dopasowywaniu kurtki lub płaszcza jest rozmiar. Na zakup odzieży o rozmiar większej decydują się przeważnie osoby wyjątkowo marznące. Trzeba pamiętać, żeby nigdy nie nosić i nie kupować zbyt małych ubrań. Taka odzież podkreśla krągłości i poszerza sylwetkę. Stosunkowo łatwe do dobrania są płaszcze i kurtki, więc każda kobieta powinna sobie z tym poradzić. Kaptur jest bardzo przydatny, jeśli nie lubisz czapek. W zimową pogodę postaw na dłuższy fason.

— 14 września, 2022