Każde dziecko oczekuje z niecierpliwością swojej Pierwszej Komunii Świętej, ale dla rodziców to sporo przygotowań – gości zazwyczaj zaprasza się na uroczysty obiad, a często impreza trwa dłużej. Jak w takim razie ubrać się na komunię? Kobiecy strój na te okoliczności powinien być elegancki, ale również wygodny – na pewno warto więc wybrać sukienkę – tylko jaką?

Sukienka na komunię – jak powinna być?

W sklepach znajdziemy naprawdę bogaty wybór eleganckich sukienek na różne okazje, ale która z nich będzie najwłaściwsza na wydarzenie, które składa się z oficjalnej części w kościele i mniej oficjalnej w restauracji lub domu? Ponadto cała uroczystość skoncentrowana jest wokół dziecka i przeżyć religijnych, a także zazwyczaj odbywa się w godzinach rannych lub około południa. Zarówno okoliczności, jak i pora wykluczają eleganckie suknie wieczorowe, długie, bogate w dodatki lub odsłaniające plecy, ramiona czy dekolt. Najlepszym wyborem na tego rodzaju okazje będą więc sukienki na komunie dla kobiet: https://dstreet.pl/sukienki-na-komunie – odznaczają się subtelnością i elegancją, dzięki czemu będziemy się w nich na pewno dobrze prezentować. Czy istnieją inne alternatywy dla sukienek? – Na komunię można także rozważyć garnitur, garsonkę czy po prostu spódnicę i bluzkę, ale stworzenie odpowiedniej stylizacji na pewno będzie trudniejsze ze względu na większą ilość elementów garderoby, które muszą do siebie pasować.

Sukienka na komunię – w jakim fasonie? 

Sukienki na komunię koktajlowe to przede wszystkim te, które odznaczają się jednym z najbardziej uniwersalnych fasonów. Jest to przede wszystkim tzw. sukienka kopertowa, która świetnie podkreśla talię oraz dekolt, a także sukienka o kroju litery A lub trapezowym. Na pewno dobrze sprawdzą się także lekkie sukienki rozkloszowane, które również podkreślą talię oraz nieco zatuszują dolne partie ciała, co na pewno docenią kobiety o figurze gruszki czy klepsydry. Z całą pewnością można jednak powiedzieć, że fasony te pasują na zdecydowaną większość kobiecych sylwetek, a do tego są bardzo wygodne. Sukienki koktajlowe z reguły nie odkrywają również zbyt wiele ciała, lecz zachowują pod tym względem umiar i to się świetnie składa, ponieważ sukienka na komunię powinna być dość skromna i zabudowana – na przykład większe dekolty, odsłonięte plecy i całe ramiona to nie jest dobry pomysł na uroczystość, której część najbardziej oficjalna odbywa się w kościele – na pewno konieczne będzie założenie na ten czas odpowiedniego i pasującego okrycia wierzchniego, np. marynarki czy płaszcza. Ponadto okrycie wierzchnie może być także konieczne ze względu na pogodę – komunie odbywają się wiosną, kiedy to często bywa jeszcze dość chłodno.  

Nie mniej ważna jest długość sukienki na komunię dla kobiet – subtelne i eleganckie kreacje koktajlowe dostępne są także w różnych długościach, ale nigdy nie powinna być to opcja mini lub maxi – najlepszym wyborem jest midi, przy czym warto dobrze dopasować jej długość do swojej sylwetki. Na przykład niższe kobiety powinny postawić na długość do kolan lub  nawet nieco przed kolana, natomiast wyższe panie bez obaw mogą także wybrać długość do połowy łydki. 

W jakim kolorze wybrać sukienkę na komunię?

Kolor sukienki musi być dostosowany do charakteru uroczystości, a nawet pory, w której się odbywa. Dlatego na pewno należy zrezygnować z sukienki w kolorze czarnym, jeśli natomiast chcemy postawić na ciemniejszą tonację, np. granat czy głęboką zieleń, to warto dopasować do takiej sukienki inne jaśniejsze dodatki, np. marynarkę. Jednak najlepszym wyborem będą kreacje w jasnych i pastelowych kolorach, np. takie jak błękity, delikatne róże, seledyny, beże, a także ecru. Można także postawić na klasyczną czerwień, ale trzeba pamiętać, że taki kolor na pewno będzie bardziej przyciągał spojrzenia, a przecież najważniejszą osobą na komunii jest dziecko. Oczywiście wybór koloru powinien być przede wszystkim zgodny z naszymi osobistymi preferencjami i pasować do naszego typu urody – wtedy na pewno będziemy czuć się w sukience komfortowo.

— 18 listopada, 2022